نشست مشترک نمایندگان انجمن پیمانکاران عمرانی آذربایجان‌غربی با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برگزار شد

توسط اسفند ۱۱, ۱۳۹۷تازه‌های انجمن
image_pdfPDFimage_printپرینت

نشست مشترک نمایندگان انجمن پیمانکاران عمرانی آذربایجان‌غربی با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی انجمن پیمانکاران عمرانی آذربایجان‌غربی فرهاد مداح علی رئیس هیأت مدیره در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از انتصاب مدیرکل جدید این سازمان، ضمن بیان مشکلات پیمانکاران از قبیل قراردادهای نوسازی مدارس، خواستار تعامل فی‌مابین در راستای حل مشکلات پیمانکاران شد.
رئیس هئیت مدیره انجمن پیمانکاران عمرانی استان با اعلام آمادگی انجمن تصریح کرد: تشکیل جلسات مشترک برای ریشه یابی مشکلات و هم اندیشی طرفین یکی از مسائلی است که در حل مشکلات پیمانکاران می تواند نقش یسزایی ایفا کند.
در ادامه این نشست فیصل سبک‌روح دبیر انجمن با تبریک انتصاب جدید مدیرکل نوسازی مدارس و با اشاره به گلایه های اعضای انجمن از مشکلات موجود در شرایط اقتصادی نابسامان اقتصادی کنونی، اظهار کرد: مغایرت برآوردها باعث شده تا برای پیمانکاران مشکل ایجاد شود.
دبیر انجمن پیمانکاران عمرانی استان خواستار استفاده از بخشنامه تعیین دامنه مناسب ترین قیمت پیشنهادی در مناقصات نوسازی مدارس شد و گفت:
متاسفانه ۸ درصد حفظ قدرت خرید در سال گذشته که می‌بایست در پرداخت‌های اسناد خزانه به همکاران لحاظ می‌گردید، اعمال نشده است.
دبیر انجمن پیمانکاران عمرانی استان خواستار پرداخت مبلغ حفظ قدرت خرید آن دسته از همکارانی که در این رابطه حقوقشان پرداخت نشده در اسرع وقت شد.
وی همچنین خواستار عضویت نماینده پیمانکاران در کمیته فنی سازمان نوسازی مدارس شد.
تیموری آذر از اعضای هیت مدیره انجمن پیمانکاران نیز با بیان اینکه سرانه آموزشی استان نسبت به سایر استان‌ها کم است و این امر با مدیریت سازمان نوسازی باید افزایش پیدا کند ادامه داد: انجمن آمادگی دارد تا با این سازمان در راستای هدف افزایش سرانه آموزشی استان همکاری نماید.
وی در ادامه ضمن مهم شمردن دقت در برآوردها اذعان کرد: برآوردهای صحیح و بالادستی جهت نیمه تمام نماندن پروژه ها از عوامل ضروری است و انجمن نیز آمادگی دارد با معرفی پیمانکاران توانمند، پروژه های ناقص و نیمه تمام نوسازی را به اتمام برساند.
رحمانی مدیر کل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ضمن تشکر از حضور نمایندگان انجمن تصریح کرد: ارتباطات بین این اداره‌کل و انجمن پیمانکاران عمرانی در راستای توسعه فضاهای آموزشی بسیار کارساز است و همفکری های فی مابین تاثیر بسزایی در این امر دارد.
وی افزود: سرانه آموزشی استان بسیار کم بوده و بخش عمده ای از سرانه موجود نیازمند بازسازی و حتی نوسازی است.
رحمانی با بیان اینکه ۶۲۸۲ کلاس فاقد تاسیسات گازرسانی بوده و استاندارد سازی نشده است، گفت: نگاه دولت در راستای حل این مشکلات در سالهای اخیر بسیار قابل توجه است و سهم استان ما در مصوبات سال ۹۸ افزایش قابل توجهی دارد و در این راستا قدم های بزرگی در خصوص افزایش سرانه خواهیم برداشت که نیازمند کمک و هم فکری انجمن است.
مدیر کل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به هم جبهه بودن پیمانکاران، کارفرمایان و مشاوران اظهار داشت: پیمانکاران باید در جهت اجرای برنامه های دولت تقویت شوند و با همکاری طرفین، قدم های بزرگی در حیطه نوسازی برداشته شود.
رحمانی با اعلام برنامه سازمان برای تجدید نظر برآوردهای نوسازی، گفت: طراحی و نظارت پروژه ها باید زیر نظر مشاور باشد که سازمان این موضوع را پیگیری خواهد کرد، همچنین از این پس، بخشنامه تعیین دامنه مناسب ترین قیمت پیشنهادی در پروژه های نوسازی لحاظ خواهد شد.
در انتهای این نشست مقرر شد از نماینده انجمن در کمیته فنی دعوت به عمل آید.
همچنین جلسات هم اندیشی نیز بصورت مستمر فی مابین طرفین برگزار خواهد شد.

روابط‌عمومی انجمن پیمانکاران‌عمرانی استان آذربایجان‌غربی

نظر خود را بیان کنید